Köögimööbli valimine

Isegi kui eelistate interjööris minimalismi, ei toeta teie ideid alati planeering majas või korteris. Kõiksugu riiulid, pehme mööbel, köögi tööpind, söögilaud ja toolid, riiulid seinal või kapid köögitarvete jaoks on lihtsalt vajalikud. Kahjuks ei võimalda ka meie köögid kõiki unistusi täita. Enamikul juhtudel tuleb silmitsi seista iga puuduva tolli põrandapinnaga lahendusi otsides. Seetõttu tuleks köögimööbli valimisse suhtuda tõsiselt ja põhjalikult.

Enne köögitehnika paigaldamist tuleks selgeks teha, mida lõpplahendusena näha soovite. Kaaluda kõiki võimalusi, konsulteerida disaineriga. Sellest võib välja kooruda suurepärane lahendus, mille peale ise poleks tulnud. Miks see oluline on? Sest köögitehnika vale asetuse vigadega peate leppima kuni uue köögi paigaldamiseni, ehk päris mitu aastat, sest juba olemasoleva tehnika asukoha muutmine on problemaatiline.
köögidNiisiis, millest alustada köögimööblit valides? Kõigepealt tuleks selgeks teha, missugune saab olema teie köögi stiil, valida materjalid ja värvilahendus, panna paika köögi paigutus – kuhu sobib saar või nurgalahendus või on köögi klassikalised elemendid hoopis meelevaldselt paigutatud. Lihtsaim viis lahendada “köögi küsimus” on osta valmis komplekt standardmõõtudele või paigaldada köök valmis moodulitest. Parim lahendus on valida tellimusköök, kus valite just teie maitsele sobiva mittestandartse lahenduse. Tuleb siiski meeles pidada, et selline võimalus maksab teile lõpuks tunduvalt rohkem.

Oletame, et otsustasite valida disainerlahendusega köögimööbel. Seejärel tuleb valida erinevad komponendid oma köögi tarbeks. Pöörake tähelepanu materjalile, millest korpus on valmistatud. Kogu garnituuri jaoks kasutatatakse mitut tüüpi materjale – korpus (kapi seinad), fassaad (uksed), abivahendid ning muud tarvikud (kinnitused, liistud, liigendid). Tavaliselt on mööbli karkass valmistatud veekindlast vineerist või puitlaastplaadist, harvem MDF-st või metallist. Mööblit ostes täpsustage tingimata kas materjalidel, millest tehakse teie köök, on hügieeninõuetele vastavad sertifikaadid. Valides mittekvaliteetse materjali võib see teile hiljem maksta teie tervise.

Köögimööbli üldise ilme loob väline fassaad ehk kapiuksed, riiulid ja sahtlid. Tänapäeval on valida mitmekülgsete materjalide vahel vastavalt igaühe maitsele ja eelarvele. Populaarsemad on puitlaastplaat, MDF, naturaalne puit, plastik, klaas ja metall.

köögimööbelProjekti alguses on disaineril tavaliselt erinevaid kaasaegseid materjalide näidiseid, mille hulgast saate valida sobivaima teie maitsele.

Erilist tähelepanu tuleks pöörata viimistlusmaterjalidele, mis katab kappide vahelist seina, moodustades ühise terviku. Viimistlusmaterjal peab olema kuumus-ja niiskuskindel, hügieeniline ja ilus. See võib olla puitlaastplaat, kunstlik kivi, marmor jne.

Oluline osa köögi hinnast sisaldub furnituuris, mitmesugustes tarvikutes, korpuse materjalist. Odavama hinnaklassiga köögid on tavaliselt valmistatud puitlaastplaadist või plastmassist. Käepidemed odavama hinnaklassiga plastikust või metallist. Kallima hinnaklassiga ning kvaliteetsed köögid ei sea piiranguid täiuslikkusele – kõiksugused ukse ja sahtlite sulgurid, sahtlite siinid, rippuvad riiulid jne võivad sisaldada kuni 2/3 köögi hinnast.

Põhimõtteliselt sellega asi piirdubki. Peamine on valida õige töövõtja – ja sul saab olema unistuste köök. Õnn kaasa!