Kodu värvide planeerimine Jan22

Sildid

Sarnased

Jaga

Kodu värvide planeerimine

Disainerid nimetavad värvi peamiseks sisekujundusvahendiks. Veidi laiendades seda mõistet, võime öelda, et värvide kasutamine, nagu mis tahes muu sisekujundusvahendi kasutamine võib loodavat kaunistada või otse vastupidi. Kattes oma toa seinad juhusliku värvi või mustriga, teed kahju rohkem kui ilu.
Väga avarates tubades pole seina värvi valikul nii suurt tähtsust. Muidugi, üks värv näeb välja parem kui teised ning alati võib teil õnnestuda valida eriti inetu varjundiga toon, kuid isegi see ei tee sellist ruumi väiksemaks. Väikestes tubades mängib värvi valik ja mustrid juba suuremat rolli. Vale värvivalik võib visuaalselt kahandada juba niigi väikese ruumi.

Kõige parem on mõelda oma majast ühe tervikuna, ja mitte tubadest eraldi. Igal toal on oma iseloom, kuid kui see ei ole ühendatud teiste ruumidega arhitektuuri, mõõtmete ja proportsionaalsusega ning samuti värviga, on visuaalne kaos garanteeritud.
Üleminek ühest maja osast teise peaks olema sujuv ja harmooniline, valitud värvidega looma visuaalse kommunikatsiooni. See harmoonia ei tähenda tingimata igavust – seal on alati koht “värvilistele” üllatustele – aga üldiselt peab efekt mõjuma ühtse tervikuna.

Järgides värvide harmooniat avardate visuaalselt interjööri.
Vastavalt dekoraator Lynette Jennings sõnadele: “Kui soovite värviskeemi muuta, näiteks suunaga söögitoast elutuppa, seejärel koridori, lisage uusi värve mööbli ja aksessuaaride järgi, kasutades seinte värvi kui nendevahelise sideainena. Või kui soovite kasutada erinevat värvi igas toas, jääge ühe põhivärvi erinevate varjundite juurde. Kasutades maja eri osades heledamaid või tumedamaid toone. ”

Värvipalett
Valguse levimisel läbi prisma tekitab vikerkaare, mida tuntakse värvispektrina. Iga varjund läheb üle järgmisele, millest pikim osa on punane, millele järgneb oranž, kollane, roheline, sinine ja lilla. Kaasaegne värviteooria põhineb spektri värvidel, mida nimetatakse “color” ja see näitabki värvide suhteid.
Värviratas koosneb esiteks (punasest, sinisest ja kollasest), teiseks (roheline, oranž ja lilla) ning kolmandaks (punane-sinine, sinine-punane jne) värve. Liitvärvid – on kombinatsioon kahest põhivärvist, nagu segu sinisest ja kollasest on roheline. Segu põhi-ja sekundaarsest värvist annab meile kolmanda värvi, näiteks segu sinine ja roheline on meresinine.

Värvid ja toonid on väga mitmekesised oma intensiivsuselt. Esimese-, teise-ja kolmanda astme värvid on kõige intensiivsemad.
Ükskõik millise värvi helendamine valgega saame heledama varjundi ja tumendamine mustaga – varju efekti. Lisades halli värvi saame uue tooni.
Ennekõike loob värv meeleolu, nii et enne kui valida värvi, mõtle mida sa selles ruumis teed.