Palkmajade ehitus
Vaatamata sellele, mis aastatuhandel me elame pole inimkonna huvi palkmajade vastu vähenenud. Ja tundub, et lähiajal see suundumus ei muutu. Puit on unikaalne looduslik ehitusmaterjal, millest on lihtne ehitada ilus kodu ja imeline mööbel. Puumaja säilitab iseloomuliku välimuse ja puu erilise energia, mis on looduse loodud. Vaatamata uutele puidutöötlus- ja ehitustehnoloogiatele on see maja hubane ja tekitab tunde lähedusest loodusega.
Palkmaja eelised
Puitehitisel on veel hea omadus – võime säilitada jahedust kuumal ajal ja soojust külmal ajal, seejuures säilitada piisav õhu liikumine ruumis. Puitmajad ehitavad endale tavaliselt inimesed, kes ei unusta oma tervise heaolu ja tahavad saada vastavalt investeeringutele ka head tulemust.
Mistahes maja ehitus näeb ette selle kasutamist aastaid, alustades vundamendist, mis kaitseb hoonet maasse vajumise eest. Sõltuvalt tulevase elukoha asukohast, tuleb valida liik ja paigaldamise viis. Kui ala on korrapäraselt üleujutatud, siis torgatakse maasse vaiad. Kohtades, kus puudub üleujutuste oht tehakse vundament tavalisel maja ulatuses.
Palkmaja on karp palkidest või freespalgist ilma katuse, põrandata, moodustades ruudu. Need võivad olla erinevatest puuliikidest. Materjali soetamise ajal testige kvaliteeti (et puit poleks defektne, mäda), samuti kuivust, et vältida maja kokkutõmbumist.
Risti laotud palgid mis ühendatud varade, tappidega on kahte liiki: Siberi ja Norra (Euroopa piirkond, kust need nimed laenatud.)
Palkide kogus määrab maja kõrguse. Palkmaja on ise oma kätega suhteliselt lihtne ehitada, kasutades kvaliteetset puitprussi. Seda on lihtsam sobitada ja saab ehitada vajaliku paksusega seinad.