Vannitoa remont Feb22

Sildid

Sarnased

Jaga

Vannitoa remont

Mistahes vannitoa remont algab lammutamisest. Esimene asjana tuleb eemaldada santehnika: WC, vann, kraanikauss. Peale seda spetsialist eemaldab kahhelkivid seinalt ja põrandalt ja alles siis ülejäänud torustiku ja santehnika. Kui ootate kvaliteetset tööd, olge valmis võimalikeks ümberkorralduseteks vannitoas. Võimalik, et on vajalik muudatused WC, vannitoa ja esiku vahel. Korteri remont üldiselt ja eelkõige vannitoa korral on ühine joon vajadus kõrvaldada praht. See etapp on vajalik 1-2 päeva.

Duššikabiin: duššikabiin võib olla suletud või avatud. Kuju poolest on olemas kolmnurksed, nelinurksed või ümmargused. Sõltuvalt duššikabiini funktsioonist on need väga erinevad: “türgi sauna” efektiga, mullivanniga varustatud, lisaks raadio ja telefon, hingedega või lükandustega.

vannitubade ehitus

Vannid on malmist, terasest ja akrüülist.
Kvaliteetsed malmist vannidel on põhjas libisemisvastane pind, et vältida kukkumist.
Terasest vannide sära ja heledus säilib kaasaegsetel terasest vannidel kaua.
Akrüülist vann on parem valida rohkete jalgadega, sest neil on omadus painduda inimese raskuse all, eriti kui akrüüli paksus on väike.

Vannitoas on parem mitte piirduda nn. kosmeetiliste muutustega, vaid teha kapitaalne vannitoa remont. See nõuab uute kommunikatsioonide paigaldamist. Kogu protsessile alates sooja- külmavee torude jaotusest, kanalisatsioonist, reduktorite ja filtrite paigaldamisele kulub umbes kaks kuni kolm päeva.

Vannitoa remont sisaldab ka elektritöid. Teostada uue juhtmestiku panemine alates topeltisolatsiooniga juhtmestikust kuni õige toiteploki jaotuseni. See etapp hõlmab ka kõikide valgustusseadmete paigaldust vannitoas. Tavaliselt on selle protsessi pikkuseks 1-2 päeva.

Järgmise etapina eeldab vannitubade remont pindade ebatasasuste kõrvaldamist. Sel eesmärgil kasutatakse tsementi ja kipskrohvi karmides tingimustes või veekindlas kipsplaati. Pärast katta krundiga seinad ja põrand. Selle abil püsivad pinna viimistlusmaterjalid paremini. Sellega lõpeb eeletapp, kuid mitte remont vannitoas.

Peale seda algab paigaldus. Vannitoa plaadid on tuttav lahendus seintel. Samas võib seintele plaatide asemel paigaldada plastikust paneelid ja põrandale niiskuskindla põrandalaua. Lagi peaks olema veekindlast materjalist – näiteks alumiiniumist või plastist profiiliga. Harvem kasutatakse vannitoas sünteetilist ripplage ja plastpaneele. See pikem etapp võtab keskmiselt nädala, sõltuvalt töö mahust.

Viimane etapp – santehniliste seadmete, segisti, käterätisoojendi jne paigaldamine. Kõik see toimub ranges kooskõlas skeemidega, mis tulevad koos seadmetega. Seejärel soovi korral vannile plastikust või klaasist seinade paigaldamine. Remondi lõpetab peeglite ja teiste akssessuaaride paigaldamine.