Plekkide eemaldamine nahkmööblilt

Nahkdiivani hooldamine on üsna lihtne.

Nahkmööbli suurepärase algse seisundi hoidmiseks peate teadma mõningaid nüansse selle loodusliku materjali kohta.

• nahk on hügroskoopne kapillaarne poorne materjal, mis imab kergelt niiskust ja ka annab lihtsalt ära. Peamisel naha osal peaks niiskus vähemalt 10-16% olema, see tase on kergesti saavutatav, kui suhteline õhuniiskus ruumis on 65-70%. Niisiis, tuleb lihtsalt säilitada normaalne niiskuse tase ruumis. Madalama õhuniiskusega hakkab nahk andma ära niiskust, mille tõttu nahk enneaegselt kuivab ja muutub rabedaks ning seega värv puruneb.

Tulles tagasi kapillaarse poorse naha struktuuri juurde, pidage meeles , et rasvained, mis annavad elastsust ajaga kuivavad. Muidugi, see protsess ei toimu üleöö vaid kestab aastaid, kuid elastsuse vähenemine viib pealmise kihi lõhenemiseni. On olemas väga lihtne protseduur: nahast mööblit ei pea sageli määrima, piisab kaks või isegi kord aastas määrimisest, kasutades selleks steariiniga kaetud käsna. Et vältida enneaegset pleekumist või värvi tuhmumist on soovitav mitte jätta mööblit otsese päikesevalguse kätte ega intensiivsete lampide alla.

• Nahkmööbli puhastamine tolmust, prahist ja muust mustusest naha pinnalt kasutage tavalist pehmet lappi, mis niisutatud puhta veega. Kui mustust koheselt ei saa eemaldada, kasutage seebi lahust (neutraalse seebiga).

• Nahkmööbli puhastamine veiniplekkidest või markeri jälgedest käib meditsiinilise piirituse ja vati abil, mille järel töötle ka steariinhappe käsnaga. Erinevaid orgaanilisi määrdeid nahk ei karda, sest ajaga läbivad need kogu naha paksuse.
Veidi lihtsaid nahkmööbli eest hoolitsemise reegleid
Asukoht:
Nõutav nahkmööbli asukoht on vähemalt 1,5 m soojusallikast eemal.
Vältida otsest päikesevalgust või seda minimeerida.

Nahkdiivani hooldus:

Nahkmööbel nõuab süstemaatilist hooldust ja puhastamist tolmuimeja ja niiske lapiga. See on puhaste naha pooride säilitamiseks vajalik.
Säilitamine nahk:
Soovitav on üks kuni kaks korda aastas nahkmööbli puhastus spetsiaalsete naturaalse naha vahenditega. Soovitame eelnevalt testida vahendit väikesel alal silmapaistmatus kohas.
Nahkmööbli puhastamine erinevate lahustega rikub nahka!
Kasutage vett ja looduslikku seepe nahalt mustuse eemaldamiseks.
Niisutage vatt veega ja hõõruge plekki ringikujuliste liigutustega. Kui plekk on eemaldatud – pühkida koht kuiva lapiga.
Ärge kasutage kuivatit – fööni ega teisi kütteseadmeid.

Ärge unustage, et nahale ei meeldi kuumus või kuivus.

Kõik need lihtsad nipid aitavad hoida teie nahkmööblit!