Laminaat või parkett – kumb on parem? Nov13

Sildid

Sarnased

Jaga

Laminaat või parkett – kumb on parem?

Sellise küsimuse esitavad väga tihti meie messistendi ja veebilehe külastajad. Omalt poolt püüame veenvalt sellele küsimusele vastata. Ütleme kohe, et mõlemad põrandakatte materjalid pidasid vastu ajaproovile ning on kindlasti ära teeninud õiguse eksisteerida. Kelle kasuks otsustate teie, olles täiesti informeeritud, sõltub teie ettekujutusest täiuslikust interjöörist.

Esiteks, määratlus. Laminaat – mitmekordne kate (paberist, kartongist kuni teraseni) ning pind kaetud kile või spetsiaalse mööbli fooliumiga. Üldjuhul see kile / foolium võib olla värviline ja tekstuurilt naturaalse puidu erinevat liiki, imiteerides ka keraamilist pliiti, mõnikord muid materjale. Pealmine kiht on kaitsev – kattematerjali kvaliteedi võti. Enamikul juhtudel on see väga vastupidav melamiinvaik.

Peamine (keskel) kiht laminaadil on kas puitlaastplaat või puitkiudplaat – see suurendab tema tihedust. Seda nimetatakse sageli ingliskeelses versioonis – HDF. Laminaadi omadusi iseloomustab tugevus, jäikus, muutumatud parameetrid ja niiskuskindlus.Alumine kiht laminaadil on ka kaitsev. See on kas rafineerimata või vaiguga immutatud paberist või õhuke kile. Sageli on laminaadi serv töödeldud erilise veekindla vahendiga (tavaliselt põhineb vahal).

Laminaat on väga vähenõudlik hoolitsemisel. See ei nõua lihvimist ja lakkimist. Aja jooksul see ei pleeku päikesega ja ei muuda värvi, seda on raske kriimustada ning isegi hõõguv sigaret pinnal ei jäta jälgi. Mustuse saab kergesti eemaldada pesuainega, atsetooni või lahustega.
Tööstuslik laminaadi populaarsus kasvab praegu disaini maailma suundumustes ja pidevalt paranevad omadused. Populaarseks sai laminaat imiteerides täispuidu eri liiki töötlemisi, kunstlikku vanandamist jne.

Laminaadi maksumus tervikuna on muidugi madalam parkettpõrandast. Isegi kõige kallima margi laminaadi hind on ainult sarnane odavamale põrandalauale.
Parkettpõrand. Kihid on puidust. Pealmine kiht – 3-4mm – nn väärtuslik kiht. Sai oma nime, sest selle tootmisel on kasutatud väärtuslikku lehtpuud. Keskmine kiht – liistud (kitsad plaadid) on kuusk ja mänd, vähem kummipuu. Nad on risti väärtusliku kihiga. Lõpetab õhuke (umbes 1-2 mm) stabiliseeriv vineeri kiht on ka tavaliselt valmistatud kuusest või männist. Kiudude suund kattub ülemise väärtusliku kihi suunaga. Ülesehitus on seega võileib ristuvate kihtidega. See “kook” tagab maksimaalse parkettpõranda stabiilsuse, vastupanu temperatuuri ja niiskuse muutustele.

Parkettpõrand on välimuselt peaaegu identne laminaatparketiga. Samuti simuleerib see ideaalis täispuitu. Olles seejures palju stabiilsem. Parkettpõrandaid tuleb lihvida ja need on kergesti kriimustatavad.

Mis ühendab laminaati ja parketti?

1. Lai valik.
2. Lihtne paigaldada. Üldjuhul mõlemad põrandakatted paigaldatakse pehmele pinnale, kate ühendatatakse omavahel tihedalt lukustuva ühendusega. Parketti on võimalik ka kinnitada liimiga.
3. Klõpsa süsteem on nende kahte tüüpi põrandakatetel ühine, mistõttu on lihtne eemaldada põrandal kahjustatud lauad.
Kõigest eespool võib jääda mulje, et laminaadi käes on kõik kaardid. See on lihtsa paigalduse, suure pinna kõvaduse ja madala hinna tõttu ning muidugi ka erinevad värvid ja mustrid. On üks asi, mis meie arvates kahtlemata kaalub kõik need eelised. Meie juhindume aluspõhimõttest , meie eluruum peab olema ümbritsetud looduslikest materjalidest.
Ka kõige kallim laminaat ei suuda jäljendada naturaalset puitu. Kui esialgu sa ei märka palju erinevust välimuses laminaadil ja parketil, siis aja jooksul hakkab vahe rohkem ja rohkem silma. Sa lihtsalt väsid “kunstmaterjalist”, ennustatava mustriga, ebameeldivate reljeefsete omadusetega. Millise võimaluse sa annad enda lastele: lasta teda paljajalu soojale põrandale sametisele puule või külmale plastmassile?

Iga puu lõpuks muutub ainult ilusamaks ja rikkamaks. Seda ei riku ükski kriim või mõlk. Minimaalne tähelepanu teie poolt ja puitpõrand rõõmustab teid aastaid. Vaata Lääne-Euroopa riike, eriti külmas Skandinaavias, mis, muide, on väga lähedal meie kliimale, on kõikjal avalikes kohtades ainult puu. Kas see on lehtpuu põrandakate Jatoba (Brasiilia kirss) hiiglaslikus lennujaama fuajees, baaris tahke saarepuu, uksed männist jne jne. Kas on siis mingi ime, et eurooplased kasutavad seda oma kodus.

Kokkuvõte.
Me rääkisime kõik, mida teame. Väljendasime oma tugevat kujunenud arvamust. Teie juhindute valikukriteeriumitest lähtuvalt, mis on teie jaoks oluline.