Millised aknad valida? Oct25

Sildid

Sarnased

Jaga

Millised aknad valida?

Enamusel meist on eluase, olgu me siis üürnikud või omanikud. Sellest vaatenurgast lähtudes on igaühe sooviks, et meie majas ja korteris oleks soe, et sinna ei kostuks tänavamüra, et kardinad ei lendaks tuules ning mustus ei tungiks edasi avatud rõdust.

Iseenda ja paljude tuttavate kogemuste põhjal on parim viis selle probleemi lahendamiseks paigaldada plastikaknad. Aga mille põhjal valida plastikaknaid? Praeguseks pakuvad tootjad hulgalist valikut plastikaknaid – konstruktsioonierinevustega, paigaldamise erinevustega ja ka erinevate maksevõimalustega. Akende valik võib osutuda päris suureks küsimuseks! Selline valikute mitmekesisus võib panna otsustama esimese valiku kasuks – valikut ei tohiks alustada konstruktsioonist ja materjalist aga hoopis tootjast.

aknadMillised aknad on paremad? PVC akende pakkujad tootmisettevõtted pakuvad professionaalset ja täielikku teenuste valikut.
Kõigepealt hinnake järgmiste parameetritegaa oma lemmikettevõtteid:
Mitu aastat firma tegutseb turul
kuidas on ettevõte varustatud vajalike vahenditega, kuidas valmistatakse aknad (“süles” või on vajalikud vahendid);
kas firma omab sertifikaate oma toodetele;
Tootmise hulk ja “kvaliteet”, klientide tagasiside. Muide, ärge kahelge küsida oma sõpradelt kas nad on kokku puutunud selliste ettevõtetega;
Firma leitavus, kvaliteetne ja informatiivne veebilehekülg.
Lisaks, kui võimalik hinnake praktikas paigaldajatele tööd, sest nagu öeldakse professionaalne töö on äratuntav palja silmaga. Professionaalne ja kvaliteetne paigaldus on plastakende mugavuse, usaldusväärsuse ja pikaealisuse võti.
Erilist tähelepanu tuleks pöörata plastikakendele garantiiaega pakkuvale firmale. See peaks sisaldama garantiid paigaldusele ja tarvikutele. Kui garantii on oluliselt erinev normaalsest ( “akendega” tegelevatel firmadel on see 5 aastat) mis tahes suunas, siis sellest firmast tellimisse tuleks suhtudaa äärmiselt ettevaatlikult ja parem üldse mitte tellida sealt plastaknaid.Muide, sama lähenemisviisi tuleks kohaldada firmade reklaamiele, kus hind reaalsest olukorrast liiga erinev. Vastasel juhul riskid kogeda kõige vähem suurt üllatust, kui plastakende hinnad on poolteist korda suuremad kui hinnanguliselt lubati või ise arvutasite. Veel poleks paha teada kas summa sisaldab ka vanade akende eemaldamist, paigaldamist ja jäätmete kogumist.

Teostame akende remont ja hooldus Tallinnas ja Harjumaal.

AknaAbi.ee

tel.: (+372) 52 57 590Kui olete otsustanud mõne tootja kasuks, tuleb järgmisena valida aknad. Täpsustada tulevaste akende disain. Siin on vaja lähtuda põhifunktsioonidest PVC akende juures. Muidugi ennekõike on aken selleks, et valgustada korterit päeva jooksul. Põhifunktsioon aga sõltub suurusest ja asukohast akna avamisel ning mitte sellest, kas ta on klaasist. Niisiis, võrdsete võimaluste juures, tulevad esimesena arvesse soojuse ja heliisolatsiooni omadused.
Sellest lähtudes on vaja teha valik klaasi osas. Lihtne ühekordne klaas meie kliimas pehmelt öeldes ei vasta alati tingimustele millele vastab kahekordne (va klaasist rõdu), noh, võibolla välja arvatud hind. Siiski on olemas ühekordsed soojuskindlad aknad, mis on varustatud madala kiirgusteguriga (hõbe aatomitega) klaasi võime selektiivselt päikesekiirguse laineid läbi lasta ja ei lase soojuskiirgust korterist välja. Need aknad konkureerivad edukalt kahekordsete akendega ja on olemas ka hinnavõit. Tõsi, neid aknaid ei ole soovitav panna mürarikkale tänavapoolsele küljele. Lisaks sellele on olemas spetsiaalsed aknad, sisemised, mis valmistatud gaasiga, tavaliselt argooni või krüptooniga. Sellisel juhul soojupidavus küllaltki kõrge, ka heliisolatsioon hing sellele vastav.
Teatavat tähtsust omab vahetatava klaasi profiil ja furnituuri kvaliteet. Tähtis on raami kvaliteet ja laius. Meie kliimas on soovitatav kolmeihiline raami profiil üle 60 mm. Furnituuri kvaliteet on plastakende tihedaks kinnitamiseks oluline. Mõistetavalt lekkiva aknaga ei päästa ükskõik millise soojusisolatsiooniga klaas.
Naaseme nüüd PVC akende paigaldamise kvaliteedi juurde. Soovitav on kutsuda sertifitseeritud spetsialistid. Ideaalis on paigaldajad ka teile toote müüjad. Kindlasti säästate nii raha ja probleeme. Muidugi võite kokkuhoiu mõttes ka ise paigaldada. Mõnede inimeste jaoks pole see üldse raske oma kätega paigaldada. Kui teil aga puuduvad vastavad oskused, siis parem usaldade see küsimus spetsialistide hoolde, sest umber tegemine on kallim, kui kohe õigesti tegemine.
Niisiis, millised aknad on paremad? Ärge hoidke kokku akende kvaliteedi pealt – see on osa teie kodust kus elate pikka aega!