Valime küttesüsteemi Oct11

Sildid

Sarnased

Jaga

Valime küttesüsteemi

Lähtuvalt kogemustest erinevate ehitusprojektidega, võib julgelt öelda, et parim valik teie kodu küttesüsteemi jaoks sõltub sellest, millist energialiiki on kõige otstarbekam kasutada. Arvestada tuleb nii kodu kaugust asulast, kui ka rahalisi vahendeid. Mis tahes küttesüsteemidel on plusse ja miinuseid, seetõttu tuleb enne otsuse tegemist nõu pidada projekteerijaga.
Juhul, kui on olemas gaasiühendused majaga või ümbruskonnaga, siis on parem valida gaasikatlaga veesoojendussüsteem. Gaas on hetkel kõige odavam energialiik. Talvel aga langeb gaasi rõhk 100-120 mm veetasemest, mis võib põhjustada küttesüsteemi väljalülitumist. Nominaalrõhk katla töötamiseks oleks 180 mm üle veetaseme.

Kütmiseks võib kasutada ka elektrilisi küttekehi. Kui elektrivarustus on võimalik piisava võimsusega (kui paigaldatud seadmete võimsus ületab 10 kW/h on vajalik ühendus kolmefaasiliseks teha ja kinnitada see ka lepinguga energiamüügi eest vastutavas ettevõttes) võib kasutada erinevaid elektrilisi küttekehi kogu maja kütmiseks. Sellisel juhul aga sõltute täielikult elektrienergiast.
Majaomanikud, infrastruktuurist kaugemal, peavad mõtlema kuidas luua sõltumatu küttesüsteem. Näiteks ehitada kodu kütmiseks tahkekütusel köetavad ahjud või kaminad. Peamine oht valesti ehitatud ahjude juures on süsinikdioksiidi liigne sisaldus ruumiõhus. Seetõttu on õige pottsepa valik väga oluline. Alternatiivina võite ehitada ahjuküttega boileri – kasutades puitu ja kivisütt vee soojendamiseks. Kui lisada katlale andurid saab hoida soovitud temperatuuri ka ilma elektrita. Kasutades õlikatlaid tuleb arvestada, et põlemisel tekkivad diislikütuse heitgaasid on tervisele kahjulikud, ja et 1 kW/h võimsusega õliga töötav katel maksaks 4-5 korda rohkem kui tahkekütuse baasil töötav katel.
Kasutades erinevaid energiaallikaid enda maja kütteks garanteerite selle, et teie maja on alati soe. Näiteks tahkekütusega köetav kamin ja lisaks katel, mis töötab erinevat tüüpi kütusega. Selle hind on aga ühte liiki küttega töötava katla hinnast kõrgem.
Kõige olulisem jooksvate kulutuste jälgimiseks on kütuse hind ja tarbimise hulk samaaegselt.