Veidi garderoobidest

GarderoobLükandustega kapid on sisseehitatud mööbel garderoobides. Enamik sellest mööblist on loodud individuaaltellimustena, sest kapi suurus sõltub ruumi suurusest.
Lükandustega kappe on kahte liiki: valmis garderoobikapid või individuaalse tellimuse alusel valmistatud. Kui soovite säästa raha ja nautida funktsionaalset garderoobi, valige individuaalse tellimuse järgi valmistatud kapid. Sellisel viisil tellitud kapi eelis on piirangute puudumine, mis on valmis kappidel. Lõpuni viimistletud mööbli juures pole alati arvestatud tegelike vajadustega. Tihtipeale pole kapi sisu funktsionaalne, riiulite või korvide süsteem on sageli olematu. Eritellimusel valmistatud garderoobikapp aitab maksimeerida antud korteri siseruumi kasutust (saab valmistada kapi maast laeni ja ühest seinast teise)
GarderoobParim viis garderoobikapi valimiseks on leida koht kus see seisama hakkab. Kui ostate valmis kapi, siis lähete ju ka poodi käes täpsed tulevase kapi asukoha mõõtmed – pikkus, laius, kõrgus. Kui kapi aga tellite, siis esiteks tuleb teie juurde meister ja võtab mõõdud ning ühtlasi arvestab muude garderoobide omadustega: nišid, veevarustuse torud ja nii edasi. Kavandades garderoobikappi lisage laiusele alati 10 cm ukse jaoks, sest nad võtavad selle ruumi sisemuse sentimeetritest.
Lükandustega garderoobikapi uksed saab teha värvilised, peitsitud klaasist või peegliga. Peegliga riidekapi uksed on väga levinud, sest on ruumi avardava efektiga. Kuid pidage meeles, et valides peegeluksed, pead hoolitsema ka õige valguse eest. Ei tohi asetada akende ette ega muude otseste valgusallikate ette. Ka magamistoas ei ole soovitav panna garderoobi ette voodi, sest peegel on väga väsitav. Pane tähele ka seda kas peeglil on kvaliteetne kaitsekile.
Oluline on garderoobi planeerides pöörata tähelepanu ka kapiuste avamise ja sulgemise süsteemile. See võib olla kuullaagriga ja ilma. Kuullaagrid tagavad sujuva sõidu, ukse laagrid on aga vastupidavamad ja taluvad suuri raskusi. Kuid selliste laagritega ustega garderoobikapid on kallimad.
Kapi karkassi (raam, millele on paigaldatud peeglid) saab teha alumiiniumist või terasest. Alumiiniumi paksus on suurem, kuid vastupidavam on terasraam. Terasprofiilid on kaetud värvi või lamineeritud kilega .Alumiiniumprofiilil on huvitavamad katted: spoon ja puit.